Bursa Halı Yıkama Derneği

Bursa Halı Yıkama Derneği

Bursa halı yıkama derneği 7 olağan istişare toplantısı Esnaf ve sanatkarlar odasın da gerçekleşmiştir.

Halı yıkamacılar derneği başkanı Salih yıldız açılışını istiklal marşı ile yapmıştır. Açılış sonrası Suriye afrin bölgesin de yaptıkları çatışmalara değinip dua ederek konuşmasına başlamıştır.

Dernek başkanı Salih yıldız 2018 yılı için halı yıkama sektörün de gerçekleşecek olan yeniliklerden bahsetti. Oluşan yenilikler ustalık belgesi ile meslektaşlarına bir belge için eğitim verileceğini duyurdu.

Yaklaşan halı yıkama sezonunu tüm meslektaşlarımızın hayırlı ve bereketli olmasını temenni ettiğini belirtmiştir. Yönetimin aldığı karar ile Nisan ve Mayıs itibariyle esnafları tek tek ziyaret ederek aidatları toplayacaklarını belirtmişlerdir.

Bir kaç halı yıkama firmaları derneğe aidat ödememekle birlikte başkan Salih yıldızın faydalı olmadığını söyleyince baskanın uygun dille ifadelerini dinledik.

Halı Yıkama Ustalık Belgesi

Halı yıkama sektörüne gönül vermiş meslektaşlarına seslenerek birlik çağrısı yaptılar. Dernekler gönüllülük esasın da başarıya giden bir yoldur diyerek mesleğimize gönül verenlerle birlikte gelişmesini sağlamalıyız dediler.

Halı yıkama ustalık belgeleri hakkın da savcılığa dilekçe yazıldığını ve çıkan sonuçla kesin bir hamle ile her meslektaşımızın ustalık belgesi alabileceğini duyurdular.

Bursa Halı Yıkama Derneği
Bursa Halı Yıkama Derneği

Aldatıcı reklamlara da değinerek halı yıkama fabrikası olmayanların, broşürler de fabrika resmi göstermelerini eleştirdiler. Başkan Salih yıldız yine aynı şekil de otomatik yıkama makineleri olmayan firmaların, otomatik halı yıkama makine ve ekipmanların resimlerini koymalarına sitem ettiler.

Bu tarz aldatıcı reklamların hem mesleğimiz hem müşteriler açısından gelecekte zorlu virajlara sapılacağını belirten başkan Salih yıldız. Konuşmasına bu tarz reklamların yasaklanmasını en aza indirilmesi ve bu kurala uymayanların uyarılacağını söylediler.

Bursa Halı Yıkama Fiyatları

Bursa 7. olağan halı yıkama derneği toplantısın da alınan bir diğer karar ise, halı yıkama fiyatları ile ilgiliydi. Bursa halı yıkama fiyatları hakkın da konuşan başkan, taban fiyat uygulaması geçerliliğini korumaktadır. Bu sözleriyle 2015 de başlatılan uygulama aynı şekil de bu yıl ve önümüz de ki yıllar da geçerli olacağını duyurdular.

Yeni açılan firmalara tolerans tanınacağını belirtirken, köklü yıkama firmalarının ise taban fiyatı 4,5 tl olarak tutmalarını istediler. Bu sayede verilen hizmetin karşılığını alabileceğimizi düşünüyorum diyen başkana, meslektaşlarından tam destek geldi. Taban fiyat uygulaması yeni açılacak firmalar için kısa süreliğine belli bir müşteri çevresi oluşturana kadar görmezden gelineceğini duyurdu.

Önümüzde ki toplantı da buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

 

“işimize dört elle sarılıyoruz”

Bizleri Facebook | Twitter | Pinterest Google sayfalarında takip edebilirsiniz.